تبلیغات
عاشقانه های الهام و محسن
عاشقانه های الهام و محسن

من الهام 22 ساله و به همراه عشقم محسن 34 ساله بعد از سال سوم آشنایی تصمیم گرفتیم خاطرات روزهای تلخ و شیرینمان را به یادگار بگذاریم.و الان سال چهارم دوستی ما است.


برترین تصاویر دنیای علم در سال 2009

نشریه پاپ‌ساینس در آستانه آغاز سال 2010 میلادی، برترین تصاویر برگزیده دنیای علم و فناوری را که در رقابت های عکاسی امسال جایزه برده بودند، منتشر کرد

 

1- موهای شنوا

در این تصویر یک اسکن الکترونی رنگی از سلول های حسگر مو در حلزون گوش را مشاهده می‌کنید. اطراف این سلول‌ها مایعی به نام اندولمف قرار دارد که با ورود صدا به گوش امواجی درون این مایع شکل می‌گیرد. این امواج باعث به حرکت درآمدن موها می‌شوند. درنهایت این حرکت موهاست که به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل شده و به سوی مغز روانه می‌شود.
  


 

2- آرایش مغز

در این عکس ریزسیم‌هایی را مشاهده ‌می‌کنید که از دو لوله به رنگ‌های سبز و نارنجی به دو ردیف 16 میکروالکترودی بر روی مغز وصل شده‌اند. این آزمایش قدمی رو به جلوست برای آزمایشات بعدی بر روی افراد معلول که بتوانند با فکر خود کنترل نشانگر کامپیوتر را در دست گیرند. این شیوه جدید بر روی 2 بیمار صرعی که تحت عمل جراحی مغز قرار گرفته بودند در دانشگاه یوتا انجام شده است.
 


 


 

 

3- برج تلویزیون پکن

این برج 234 متری در پکن، یک شاهکار مهندسی است. این سازه ترکیبی از بخش‌های عمودی و افقی است و نمای خارجی آن نمایی غیرعادی و جالب توجه است. این ساختمان که در سال 2002 توسط شرکت OMA ساخته شده است درواقع ساختمان جدید تلویزیون ملی چین است. بازی‌های المپیک چین از ین برج دوقلو گزارش شد. ساخت بی‌قاعده میله‌های کار شده در نمای بیرونی آن بازتابی از تاثیر هیجان‌زای این سازه است. 


4- روبات بازیگر

این روبات‌های انسان‌نما که توسط میتسوبیشی ژاپن ساخته شده‌اند، برای اولین بار در دنیا در یک تئاتر نقش‌آفرینی کردند. روبات سمت راست موموکو و روبات سمت چپ تاکائو نام دارد. این دو روبات در تئاتری به کارگردانی و نویسندگی اوریزا هیراتا از دانشگاه اوساکای ژاپن بازی کردند. قرار است این اجرای 20 دقیقه ای سال آینده برای عموم به نمایش گذاشته شود.


  

5- از مدار زمین

این تصویر، نمایشگاه هوایی دوبی را از مدار زمین نشان می‌دهد. نمایش هوایی دوبی بزرگ‌ترین رویداد صنایع هوایی در خاورمیانه است که لقب سریع‌الرشدترین نمونه را در بین همتایانش در دنیا به خود اختصاص داده است.


 


 

6- هلیکوپتر دست‌ساز

وو زانگیوآن، کشاورز 22 ساله شهرستان جیوزیان از استان هنان توانسته است برای خود یک هلیکوپتر بسازد. البته دولت محلی به او اجازه نداد که وی در اول آگوست 2009 / 8 مرداد 1388 هلیکوپترش را به پرواز درآورد. ساخت این وسیله برای وو 2 ماه به‌طول انجامید و بیش از 10 هزار یوآن (1460 دلار) خرج بر روی دستش گذاشت 


7- شبکه مویرگی

این تصویر زیبا درواقع بخشی از چشم یک گاو نر است. در این عکس شما شاهد مویرگ‌های درون چشم این گاو هستید. مویرگ‌ها، رگ‌های بسیار ظریفی هستند که سیاهرگ‌ها را به سرخرگ‌ها متصل می‌کنند. برای این‌که عکسی به این زیبایی خلق شود و مویرگ‌ها قابل دیدن باشند، نوعی رنگ غیرمحلول به درون سرخرگی که مویرگ را تغذیه می‌کند، تزریق شده است.چهارشنبه 2 دی 1388 | نظرات ()من الهام 22 ساله و به همراه عشقم محسن 34 ساله بعد از سال سوم آشنایی تصمیم گرفتیم خاطرات روزهای تلخ و شیرینمان را به یادگار بگذاریم.و الان سال چهارم دوستی ما است.


محمدامین داداش گلم
عکس های عاشقانه

الهام الهام
محسن محسن

بهمن 1389
دی 1389
آبان 1389
تیر 1389
فروردین 1389
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388

دلم واسه بابام تنگه
غم من چیه
من و مهمون داری
دزدی از یخچال همسایه
کنکور من
خدا بیا مامانم باش
از دست این روحانی نماها
گفت وگو های تنهایی
عشق و حال تو جاده ساوه قاطی یه عالم کامیون؟؟؟؟
من جغدم یا کزت؟
از آینده ام می ترسم!!!
کی میشه تو بزرگ بشـــــــــــــــــــی؟
آیا میدانستید کجا بودیم که به اینجا رسیدیم ؟!
در فراقم سوختید!!!!!!!
اگه گفتید چرا این قدر وبلاگ خوندن را دوست دارم؟ چون فضولم

دوست دارم آرزو جان
آسمان و دریا
ترانه باران
باغ دلتنگی هایم
ازدواج موقت
پیر دختر سبکسر
وقتی به من پیشنهاد ازدواج داد...
محبت و عشق
روزهای زندگی من با یک "طلبه"
ماجراهای من و مادر شوهر جانم
خاطرات یک عاقد
مرد ترشیده
طلبه ای که خیلی وقته ننوشته
نینی و نیما
خدا همین نزدیکی هاست
نفس و دانیالش
من و احسان جونم
شکلک های عالی
شکلک
آبجی کوچیکه
بی تو به سر نمی شود
تریبون آزاد
خاطرات دو عاشق واقعی
لیمونات
زورق شکسته
من و تو
رهگذر
خاطرات زندگی ما
من و سامی
من و هانیه
عاشقانه های همسرانه
الهه و شوهری
عاشقانه آرام
زندگی و پرحرفی
بهترین عاشقان دنیا*RH*
..:: نگاه نو ::..
جوجو و جیگمل
barobax
مکس تولز
پادشاه دانلود فیلم
نجوم ، علمی به بزرگی جهان!

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد

RSS 2.0